Kategorie
poradnik

Do ostatniej kropelki

Sok z cytrusów możemy dodawać do sosów, herbaty czy tworzyć na jego bazie alkoholowe drinki. Jednak najlepszy jest w czystej postaci. Picie świeżo wyciśniętych soków to sama przyjemność i korzyść dla naszego zdrowia.

Połączenia doskonałe

Serwuje je wiele lokali gastronomicznych, ale możemy je pozyskiwać samodzielnie, nawet jeżeli nie mamy w naszej kuchni drogich wyciskarek. Na codzienny domowy użytek wystarczy wyciskarka do soków ręczna. To niewielkie akcesorium zmieści się w każdej szufladzie, a obsłużyć je będzie potrafiło nawet dziecko. Żeby jednak uniknąć monotonii soki z cytrusów możemy łączyć z innymi składnikami. Zdrowym i pysznym dodatkiem jest z pewnością szpinak – który w postaci płynnej zaakceptują nawet dzieci. Z cytrusami można łączyć także nasze polskie smaczne jabłka, a także warzywa, jak jarmuż, marchewka czy seler. Stosując takie połączenia picie soków nigdy nam się nie znudzi.

Dla zdrowia

Soki warto pić, gdy cierpimy na różne schorzenia – nie są one lekarstwem same w sobie, ale mogą w dużym stopniu wspomóc terapię czy przyspieszyć wyjście z choroby. Cytrusy znane są z tego, że zawierają duże ilości witaminy C, ale to nie jest jedyna ich zaleta. Są także źródłem witaminy B, błonnika, przeciwutleniaczy i innych korzystnych dla naszego zdrowia elementów. Jedząc cytrusy lub pijąc wyciśnięty z nich sok dbamy także o nasze jelita. Dobroczynne właściwości mają wszystkie cytrusy dostępne w naszych sklepach. Owoce te doskonale komponują się z wieloma potrawami, więc jedzmy je i wyciskajmy z nich soki do ostatniej kropelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *