Kategorie
na słodko

Kreatywnie i słodko

Cukiernictwo to branża kreatywna – produkt ma być nie tylko słodki i smaczny, ale też cieszący oko, oryginalny i pomysłowy. Zwłaszcza torty i babeczki to często małe dzieła sztuki kulinarnej, których wygląd sprawia, że aż szkoda je jeść.

Worek do zadań specjalnych

Do ich stworzenia potrzebne są jednak nie tylko talent, cierpliwość i dużo czasu, ale też odpowiednie akcesoria. Jednym z nich jest niepozorny, ale potrafiący stworzyć cuda worek cukierniczy. To dzięki niemu wypieki mogą być pięknie udekorowane. Akcesorium to jest genialne w swej prostocie. Pozwala nawet mniej wprawnym cukiernikom czy amatorom pieczenia stworzyć dekoracje o takim kształcie, jaki tylko zechcemy. Możemy w ten sposób zrobić kremowe różyczki, ślimaczki, napisy lub wszelkie inne fantazyjne kształty. Worki cukiernicze mogą mieć otwory o różnej grubości, dlatego z ich pomocą możemy wykonać zarówno duże, jak i mniejsze i cieńsze dekoracje. Tylko od naszej inwencji zależy, jak przystroimy ciasto czy tort. Krem, którego użyjemy także może być o dowolnym smaku, ważne aby był jadalny, a nie służył jedynie do dekoracji. Może być o smaku czekoladowym, orzechowym, owocowym i każdym innym, który doda smaku naszemu tortowi.

Akcesoria dla pasjonatów

Pieczenie ciast, a zwłaszcza tortów to dla wielu nie konieczność a życiowa pasja. Duży wybór akcesoriów sprawia, że czynność ta jet nie tylko łatwa i przyjemna, ale pozwala też puścić wodze fantazji i realizować najbardziej niekonwencjonalne pomysły. Coraz częściej torty mają formę, którą trudno nazwać tradycyjną – miłośnik futbolu może mieć tort w kształcie piłki, motocyklista – słodkiego harleya, a dziecko – ulubionej postaci z bajki. Folia w cukiernictwie i całej gastronomii ma jednak wiele innych zastosowań. Worki do pakowania próżniowego przydadzą się wszędzie tam, gdzie przed działaniem tlenu należy ochronić mięso, sery, orzechy czy inne produkty, które wymagają takiego przechowywania. Zaletą pakowania próżniowego jest między innymi to, że żywność dużo dłużej zachowuje świeżość, a worki do tego przeznaczone pozwalają na przechowywanie mięsa w marynacie, dzięki czemu zyskujemy nowy, lepszy smak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *