Kategorie
ciekawostki

Niezbędnik kelnera

Kelner musi się wykazywać dużo zręcznością. Doświadczony potrafi dostarczyć do stolika nawet kilka pełnych talerzy jednocześnie. Jednak nawet ten najbardziej sprawny, nie dorówna możliwościom, jakie daje wózek kelnerski.

Ciche i sprawne

Służy on do przewożenia dużej liczby talerzy, a także innych naczyń wykorzystywanych w lokalach gastronomicznych. Wózki te wykonywane są zazwyczaj z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wyposażone są w gumowe kółka, dzięki którym poruszają się cicho, nie zakłócając ciszy osobom przebywającym w restauracji. Także półki są wyciszone specjalnym materiałem pochłaniającym dźwięk. Wózki kelnerskie mają prostą konstrukcję i są łatwe w pielęgnacji – wystarczy, że będziemy regularnie dbać o ich czystość, a posłużą nam przez długie lata. Wózki mogą różnić się między sobą liczbą półek – najczęściej spotykane są cztero- lub pięciopółkowe. Każda półka potrafi unieść aż czterdziestokilogramowy ciężar, co zazwyczaj oznacza tyle, że jeden wózek z łatwością pomieści wszystkie zebrane z sali restauracyjnej naczynia. Wózki ze stali nierdzewnej niezastąpione są także w hotelach, stołówkach szkolnych i pracowniczych czy w szpitalach.

Pomocnicy na kółkach

Ważną funkcję wózki spełniają także w magazynach, gdzie transportowanie towarów jest na porządku dziennym. Modele, które sprawdzą się w magazynach mają często tylko jedną platformę, na której można przewozić większe przedmioty lub większą liczbę rzeczy. Wózki magazynowe dostępne są w kilku rodzajach, w zależności od ich przeznaczenia –są to między innymi wózki nożycowe, paletowe i podnośnikowe. W gastronomii ważną funkcję pełnią także wózki do przewożenia koszy do zmywarek, który może być wykonany ze stali lub tworzywa sztucznego. Częstym widokiem, zwłaszcza w barach samoobsługowych lub tam, gdzie można kupić jedzenie na wagę, są wózki na tace, które mogą pomieścić aż kilkanaście tac. Różnego rodzaju wózki gastronomiczne ułatwiają i przyspieszają pracę i obsługę klientów. Powinny się także znaleźć w każdej firmie cateringowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *