Kategorie
poradnik

W każdej diecie

Coraz więcej lokali gastronomicznych ma w swojej ofercie świeżo wyciskane soki. Popyt na nie stale rośnie, bo są zdrowe i smaczne. Znajdzie się dla nich miejsce niemal w każdej diecie, a chyba nie ma osób, które by nie doceniały ich smaku.

Mała i praktyczna

Nawet ci, którym trudno się zmusić do jedzenia owoców, chętnie wypiją sok z nich wyciśnięty. Dlatego wyciskarka do cytrusów ręczna lub elektryczna powinna znaleźć się w każdej restauracji i kawiarni. Oba te rodzaje mają swoje zalety. Elektryczna ma z pewnością „większy przerób”, więc sprawdzi się tam, gdzie cytrusy grają główną rolę. W miejscach, gdzie owoce te traktowane są jedynie jako dodatki do drinków, deserów czy innych potraw, wystarczy wyciskarka ręczna. Jest niewielka, poręczna i można się nią posługiwać w barze, bez konieczności wychodzenia do kuchni. Docenią to zwłaszcza barmani, którzy często przygotowują drinki na oczach klientów.

Zdrowy nawyk

Wyciskarka do owoców ręczna to także urządzenie, które warto mieć w domu. Pozwala przy użyciu niewielkiej siły skutecznie wycisnąć sok z limonki czy cytryny, które często dodajemy do drinków czy sosów. Można ją łatwo umyć i zajmuje niewiele miejsca. Cytrusy powinny znaleźć stałe w naszej diecie – są nie tylko smaczne i orzeźwiające, ale mają także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Są bogate w witaminę C, wpływają na lepsze trawienie, wspomagają przyswajanie żelaza. Picie świeżo wyciśniętych soków powinno stać się naszym nawykiem, jeżeli zależy nam na dobrym samopoczuciu i szczupłej sylwetce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *