Kategorie
poradnik

Źródło witamin

Cytrusy to owoce, które są najbardziej bogate w sok. Choć nie rosną na naszym kontynencie, to warto je jeść, nie tylko dla smaku, ale też dla zdrowia. Pomarańcze, grapefruity czy cytryny są źródłem witaminy C, której nasz organizm potrzebuje na co dzień.

Zdrowo i naturalnie

Cytrusy zaleca się także w dietach odchudzających, bowiem są niskokaloryczne i można je spożywać właściwie bez ograniczeń. Jeżeli lubimy soki to warto pić te naturalne – oferowane przez sklepy soki w kartonach czy butelkach zawierają duże ilości cukru, konserwantów i innych składników niekorzystnych dla naszego zdrowia. Soki z cytrusów powinny pić też osoby, które mają problemy z krążeniem. Pomagają one też w przyswajaniu żelaza. Sok z cytrusów pozyskamy w łatwy i szybki sposób. Wyciskarki do owoców to proste w obsłudze urządzenia, które warto mieć zarówno w domu, jak i w profesjonalnych kuchniach.

Ręczne i elektryczne

Dzielą się przede wszystkim na ręczne i elektryczne, ale mogą mieć różne formy i zasady działania. Chromowany wyciskacz do soków najlepiej sprawdzi się za barem – jego ciekawy design sprawia bowiem, że jest nie tylko praktyczny, ale też wizualnie interesujący. Jeżeli chcemy w krótkim czasie pozyskiwać dużą ilość soku, to korzystajmy z wyciskarki elektrycznej. Jej zaletą jest też to, że można w niej umieszczać cytrusy o różnej wielkości, a z wszystkich wyciśnie maksymalnie dużo soku. Jeżeli cytrusy wyciskamy tylko sporadycznie lub na własny użytek, to może nam wystarczyć wyciskarka ręczna, która jest niewielka i znajdzie się na nią miejsce w każdej, nawet najmniejszej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *